Fototapeta czy obraz?

fototapeta

Dekoracje ścienne, które nie zajmują przestrzeni to najlepszy sposób, żeby nie zagracić pokoju. Mamy do wyboru wiele propozycji, ale zwykle decydujemy się na dekoracje drukowane, czyli fototapety i obrazy. Powód jest prozaiczny, wybór jest ogromny i fototapety drukowane na zamówienie najłatwiej skonfigurować względem własnych wymagań. Personalizowane dekoracje są najlepsze, ponieważ dokładnie odpowiadają na nasze oczekiwania.

Najtrudniejsze zdanie to wybór fototapety (https://fototapety.art/), ponieważ zazwyczaj nie mamy doświadczenia z tak dużymi dekoracjami. Trzeba pamiętać, że fototapeta to nic innego jak zdjęcie w ogromnym powiększeniu. Każdy szczegół będzie duży, a jeśli fototapeta będzie w jaskrawych kolorach, to po pewnym czasie zaczyna nużyć. To ważne w pomieszczeniach, w których będziemy przebywać dłużej, np. w salonie, czy w kawiarni. Wielkość fototapety i odpowiednio dobrany temat to może być również ważna zaleta przy zmianie wystroju. Fototapeta może przyciągać uwagę w większym stopniu i równoważyć w ten sposób niedostatki w wyposażeniu. W bardzo kolorowym pomieszczeniu ciekawe efekty daje fototapeta czarno-biała, która paradoksalnie bardziej rzuca się w oczy, a jednocześnie uspokaja ten barwny nieład.

W przypadku obrazów mamy jeszcze większe możliwości personalizowania, dzięki zmianie wymiarów. W ten sposób dobiera się nie tylko wielkość obrazu, ale również jego proporcje i coś więcej. Umiejętne sterowanie wielkością obrazu i tematyką spowoduje, że obraz będzie nadawał styl wnętrzu albo będzie tylko „wypełniaczem” pustego miejsca na ścianie.

Trzecia dekoracja to plakaty, wytwarzane podobnie jak fototapety, ale znacznie tańsze. Dzięki temu nadają się do częstej wymiany, czyli w pokoju dzieci, całkiem małych i nastolatków. Zmienne upodobania sprzyjają częstej wymianie dekoracji, a dziecko może drukować z własnych zdjęć.