Fototapety kuchenne

Urządzając kuchnię z użyciem fototapet bierzemy pod uwagę dwa miejsca, w których mogą być one przyklejone. Pierwsze miejsce to pas ściany między szafkami stojącymi i wiszącymi oraz ewentualnie nad wiszącymi. W te miejsca kleimy specjalne fototapety z wydłużonym motywem, najczęściej powtarzanym. Nie da się inaczej, bo kształt i wymiary tej fototapety wykluczają inne motywy.

Drugie miejsce to wolne ściany bez mebli. Fototapety kuchenne proponowane na dużą ścianę to wiele różnych motywów związanych przede wszystkim z jedzeniem – jabłka i truskawki to chyba najczęściej spotykane owoce na zdjęciach do fototapet do kuchni, ale popularne są również inne: cytrusy, pomarańcze, wiśnie. Popularnym motywem jest kawa (ziarna, filiżanka parzonej kawy) oraz motywy roślinne, głównie bambusy, warzywa. Nie ma w tym przypadku narzuconych schematów. W małej kuchni może się sprawdzić fototapeta z wąska uliczką. Jest to fototapeta (fototapety.art), która daje wrażenie większej przestrzeni, tak jakbyśmy wyglądali przez okno.

Dobierając fototapety trzeba pamiętać o tym, żeby fototapetę dobrać kolorystycznie i jako kompozycję z całością wyposażenia i wykończenia kuchni. Poniżej niektóre nasze fototapety kuchenne :

Fototapety do kuchni opisane są na stronie głównej.