Obrazy dekoracyjne

Urządzając mieszkanie chcemy uzyskać pewną specyficzną atmosferę, kiedy to wchodząc do mieszkania od razu wpadamy w doskonały nastrój. Jednym z elementów wystroju jest oczywiście wykończenie budowlane oraz meble i sprzęt, ale bez dekoracji się nie obejdzie. Jedną z lepszych dekoracji budujących odpowiedni nastrój są obrazy.

Dlaczego obrazy są tak chętnie kupowane do mieszka, zwłaszcza obrazy pochodzące z wydruku? Głównym powodem są olbrzymie możliwości personalizowania produktu. Obraz w ramie, bez ramy, na płótnie, na papierze ( i na innych podłożach), dowolna konfiguracja proporcji wymiarowych, dowolne wymiary. To wszystko sprawia, że obraz na ścianie może oddziaływać na pomieszczenie w różny sposób: od niewielkiego obrazu wypełniając puste miejsce na ścianie, do dużego obrazu będącego najważniejszą dekoracją w pokoju, przykuwająca uwagę i decydującą o postrzeganiu wnętrza.

Do tego dochodzi jeszcze swobodny wybór motywu i jego kolorystyki. Można tutaj swobodnie grać kolorami i w ten sposób budować atmosferę. Spokojne pastelowe kolory tworzą inny nastrój niż mocna nasycona czerwień i czerń. Tylko my decydujemy czego właściwe potrzebujemy w pokoju i pod tym kątem wybieramy motywy na obrazy. Czym jeszcze możemy budować nastrój? Oświetleniem obrazu, które wydobędzie kolory. Najlepsze oczywiście będzie oświetlenie punktowe, niezbyt silne, ale o odpowiednio dobranej barwie światła.